Pilarčík

Soukromý klubový revír

Platný pro klubový rybník PILÁRČÍK od 1.1.2018

 1. Lov ryb povolen jen způsobem odpovídajícím zásadám řádného výkonu rybářského práva, ochrany ryb, a jiných vodních živočichu, jakožto ochrana přírody.
 2. ZÁKAZ PŘIVLASTŇOVÁNÍ VEŠKERÝCH ULOVENÝCH RYB, CELOROČNÍ ZÁKAZ LOVŮ RAKŮ, OBOJŽIVELNÍKŮ A ŠKEBLÍ. Ulovenou trofejní rybu (kapr, amur, lín, štika, candát, okoun…) je lovící povinen zapsat do sumáře se zkratkou RVV (ryba vrácena vodě).
 3. Je povoleno chytat až na tři pruty, při lovů kaprů je možno na každém z nich použít pouze jeden návazec s jednoháčkem – micro-protihrot povolen, lov dravců na rybičku ať živou nebo mrtvou je možný jen s JEDNOHÁČKEM. Dvoj a trojháčky můžou byt jen na třpytkách a woblerech.
 4. Rybář je povinen mít při lovu vyprošťovač háčků (pean, …), metr, dostatečně velký podběrák (min. 70 cm ramena), velkou podložku pod ryby typu VANIČKA, ploché podložky nejsou povoleny, dezinfekci na ošetření ryb (klinik, apod.). Lovné místo je potřeba v noci osvětlovat malým světýlkem (čelovkou, baterkou, svíčkou, loučí, atd. ).
 5. Při zacházení s úlovky se vyžaduje maximální opatrnost, úlovky se musí vyháčkovat přímo ve vodě, nebo za pomoci podběráků s jemnou sítí, vždy na mokré podložce typu vanička, a udržovat tělo ryb mokré poléváním. Povinností rybáře je ošetřit poranění úlovku desinfekcí (klinik …), a nejpozději do 5 minut od ulovení ji co nejšetrněji vrátit vodě. Jesetera nutno při pouštění déle podržet ve vodě! (tzv. rozplavat).
 6. ZÁKAZ SAKOVÁNÍ VEŠKERÝCH RYB !!!!
 7. Používání rybářských přístřešků (bivaků) je povoleno. Rozdělávání ohně je možno jen v grilech nebo na místech k tomu určených.
 8. Možnost používaní loděk k vyvážení návnad a nástrah. Lovící je povinen dodržovat rozmístění udic ve svém sektoru, aby neobtěžoval lovící na sousedních lovných místech. ZAPŮJČENÍ LODĚK JE TŘEBA PŘEDEM HLÁSIT CHARLIEMU A POPLATEK JE 50 KČ ZA DEN.
 9. Lov na nástrahy a návnady rostlinného původu, boilie a pelety jsou povoleny celoročně. Přísný zákaz vnadění tvrdými, nevařenými luštěninami, kukuřicí, boby, řepkou apod.
 10. Používání tyčových bójek je povoleno. H-bójky či podobná zařízení nejsou tolerována. 
 11. Provozovatel nenese zodpovědnost za škody na zdraví návštěvníků areálu, které si způsobili vlastní neopatrností, přeceněním svých schopností, fyzických možností, či porušením tohoto řádu. Provozovatel ze stejných důvodů neodpovídá ani za případnou smrt návštěvníka areálu.
 12. Při zjištění, že lovící u vody dělá nepořádek, hluk, je agresivní, nechová se k ostatním lovícím a rybám slušně – může být okamžitě vykázán od rybníku bez nároku na vráceni finanční částky za povolení k rybolovu.
 13. Po opuštění lovících míst se musí nacházet toto lovné místo ve stavu, v jakém bylo při vašem příchodu. V areálu rybníku je zakázáno prořezávání stromů a keřů.
 14. Každý návštěvník areálu zodpovídá za své vlastní věci. Ty je povinen zabezpečit tak, aby nemohlo dojít k jejich zcizení či poškození, včetně předmětů uložených či odložených v zaparkovaných vozidlech.
 15. Každý zájemce o rybolov má možnost si elektronicky objednat lovné místo na stránkách http://charlie-rybarskecentrum.cz/, žádáme i o včasné odhlášení, pokud na ryby nepůjdete nebo ukončíte rybolov rychleji. Rybáři, kteří nejsou členové klubu (hostující rybáři), mají určená místa k lovu v sektorech, Opavácké, Mahové a na Cestě – pokud nebudou obsazená členy. Rezervace zde.

V případě jakéhokoliv dotazu nebo problému volejte: Charlie 603 111 648

Všem lovícím přeji hodně štěstí, pohody a krásných chvil strávených u našeho společného rybníčku PILÁRČÍK

 

Právě přítomno: 75 hostů a žádný člen